Projekt „Nowa praca z KSSE”

Print Drukuj

Projekt „Nowa praca z KSSE" wspiera procesy adaptacji do zmian na regionalnym rynku pracy, realizowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Uczestnicy mogą uzyskać środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a do projektu mogą zgłaszać się osoby zamieszkałe lub pracujące w województwie śląskim, spełniające określone kryteria dotyczące zwolnień. Szczególną preferencję mają byli pracownicy przedsiębiorstw związanych z górnictwem.

W naborze uzupełniającym dostępnych jest 10 miejsc. Uczestnicy projektu otrzymują wsparcie w postaci doradztwa zawodowego, szkoleń oraz pomocy w przygotowaniu biznesplanu. Możliwe wsparcie finansowe obejmuje dotację w wysokości 23.050 zł oraz wsparcie pomostowe w kwocie 2.800 zł miesięcznie przez 12 miesięcy na pokrycie kosztów bieżących.

Dokumenty można składać do 13.08.2021 roku. Szczegóły oraz dokumenty dostępne są na stronie projektu, a kontakt możliwy jest telefonicznie lub mailowo. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Nowa praca z KSSE"
 
 
Projekt „Nowa praca z KSSE" jest realizowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. w ramach Osi Priorytetowej VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.4 Wspomaganie procesów adaptacji do zmian na regionalnym rynku pracy (działania z zakresu outplacementu), Poddziałanie 7.4.2 Outplacement – konkurs, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
 
KSSE zaprasza do udziału w ścieżce samozatrudnienia w/w projektu, w ramach której można uzyskać środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 
Do projektu mogą zgłosić się osoby zamieszkałe/pracujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa śląskiego, które spełniają łącznie następujące kryteria:
–        są osobami zwolnionymi lub
–        są osobami przewidzianymi do zwolnienia lub
–        są osobami zagrożonymi zwolnieniem.
z przedsiębiorstw z przyczyn niedotyczących pracownika.
 
Mając na uwadze zapisy Regulaminu konkursu nr RPSL.07.04.02-IP.02-24-080/20, projekt w szczególny sposób uwzględnia udział pracowników/byłych pracowników jednostek organizacyjnych spółek węglowych i przedsiębiorstw kooperujących z górnictwem z województwa śląskiego, tj. stosuje wobec nich preferencyjne kryteria rekrutacji - możliwość uzyskania dodatkowych punktów.

Liczba miejsc w naborze uzupełniającym w ramach ścieżki samozatrudnienia wynosi 10.
 
W ramach projektu wyłonieni Uczestnicy mają możliwość skorzystania z następującego wsparcia:
  1. Doradztwo zawodowe
  2. Wsparcie szkoleniowe przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
  3. Wsparcie oficera dotacyjnego w technicznym przygotowaniu biznesplanu
  4. Wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości – dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23.050,00 zł,
  5. Wsparcie pomostowe podstawowe i przedłużone w kwocie 2.800,00 zł miesięcznie wypłacane przez 12 miesięcy, na pokrycie kosztów bieżących firmy.
 
Dokumenty można składać do 13.08.2021 roku.
 
Więcej szczegółów i informacji znajdą Państwo na stronie projektu https://www.ksse.com.pl/aktualnosci  

Dokumenty znajdują się do pobrania znajdują się na stronie: www.ksse.com.pl/dokumenty-do-pobrania .
 
KSSE zaprasza do kontaktu zainteresowane osoby pod numerem telefonu tel.:
+48 789 057 423 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: nowapraca@ksse.com.pl.
 
Projekt „Nowa praca z KSSE" jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
Informacje o publikacji dokumentu