Informacja dotycząca środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – PFRON ZIEMSKI

Print Drukuj

Uchwałą nr VII/11/114/25 Rady Powiatu w Bielsku-Białej z dnia 27 lutego 2025 r. określono podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2025. Środki zostały przyznane na następujące zadania określone ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych:

  • finansowanie wydatków na instrumenty lub usługi rynku pracy określone w ustawie                   o promocji w odniesieniu do osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu (art. 11 ustawy) - staże, szkolenia - w kwocie 20.000,00 zł,
  • przyznawanie osobom niepełnosprawnym środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na podjęcie działalności w formie spółdzielni socjalnej (art. 12a ustawy) - w kwocie 100.000,00 zł.
Informacje o publikacji dokumentu