Опубліковувач

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej ogłasza nabór wniosków o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który odbędzie się w dniu 05.02.2025 r.


Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej ogłasza nabór wniosków

o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców

ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który odbędzie się

w dniu 05.02.2025 r.

 

 

I. W 2025 r. na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców

ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (limit podstawowy) Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej pozyskał środki w wysokości 2 300 000 zł.

 

II. Wnioski na przygotowanych przez Urząd formularzach należy składać w ww. terminie w następujący sposób:

1. osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 55, w godzinach od 7:30 do 17:30 – stanowisko przy sekretariacie na 1 piętrze, sektor C;
2. przesłać przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego;
3. przesłać w formie elektronicznej poprzez:

- https://praca.gov.pl,
- platformę e-doręczeń na adres doręczeń elektronicznych (ADE) Urzędu,
- platformę ePUAP.

 

UWAGA.

Za dzień złożenia wniosku uznaje się datę i godzinę jego wpływu do Urzędu, a w przypadku przesyłki poleconej za pośrednictwem operatora pocztowego – datę jej nadania.

Wnioski, które wpłyną poza terminem naboru pozostaną bez rozpatrzenia.

 

III. Złożenie wniosku w terminie naboru nie jest dla Wnioskodawcy gwarancją otrzymania środków KFS.

 

IV. Ze względu na czas niezbędny do weryfikacji i rozpatrzenia wniosków, a także zawarcia stosownych umów, wnioskowane kształcenie ustawiczne powinno rozpocząć się nie wcześniej niż od 10.05.2025 r.

V. Warunkiem koniecznym do uzyskania wsparcia ze środków KFS w 2025 roku w ramach złożonego wniosku jest spełnienie jednego z poniższych priorytetów naboru w ramach tzw. Puli Ministra:

 

Priorytet PM /1 - Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie, tj. w powiecie lub w województwie.

Priorytet PM/2 - Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

Priorytet PM/3 - Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 r.

Priorytet PM/4 – Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.

Priorytet PM/5 – Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.

Priorytet PM/6 - Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.

Priorytet PM/7 – Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Priorytet PM/8 – Rozwój umiejętności cyfrowych.

 

Priorytet PM/9 – Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacja energetyczną.

 

VI. Przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków KFS uwzględnia się:

  1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na rok 2025,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. rodzaj szkolenia,
  4. koszt kształcenia na 1 osobę,
  5. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  6. posiadane przez realizatora usługi dokumenty, na podstawie których prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego (np. CEIDG, KRS, statut),
  7. posiadanie przez realizatora usługi certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  8. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym,
  9. uzasadnienie potrzeb odbycia kształcenia ustawicznego przy uwzględnieniu obecnych lub przyszłych potrzeb pracodawcy oraz obowiązujących priorytetów wydatkowania środków KFS na rok 2025,
  10. uzasadnienie wyboru realizatora usługi kształcenia,
  11. korzystanie przez wnioskodawcę ze środków KFS w latach 2023-2025.

 

 

Aby ubiegać się o przedmiotowe dofinansowanie należy złożyć wniosek o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców wraz z koniecznymi załącznikami, które znajdują się na stronie https://bielsko-biala.praca.gov.pl w zakładce Dokumenty do pobrania → Pracodawcy i przedsiębiorcy → Krajowy Fundusz Szkoleniowy – KFS, czyli TUTAJ.

 

Pracodawcy zainteresowani skorzystaniem z przedmiotowego wsparcia zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem przyznawania pracodawcy środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej w 2024 r., który znajduje się na stronie https://bielsko-biala.praca.gov.pl w zakładce Dokumenty do pobrania → Pracodawcy i przedsiębiorcy → Krajowy Fundusz Szkoleniowy – KFS, czyli TUTAJ.

 

Informacje w powyższym zakresie można również uzyskać telefonicznie 33/ 496 51 62 lub mailowo: kfs@pup-bielsko.pl


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display