Inne ogłoszenia - Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej


Zawartość stron

INFORMACJE DLA INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH ZAINTERESOWANYCH WSPÓŁPRACĄ W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZKOLEŃ

Instytucja szkoleniowa oferująca szkolenia dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, może uzyskać zlecenie przeprowadzenia lub powierzenia szkolenia finansowanego ze środków publicznych pod warunkiem posiadania aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej!

 

I. Instytucje spełniające w/w warunek mogą przedstawić wstępną propozycję oferowanych przez siebie szkoleń, w dowolnej formie, na adres poczty elektronicznej Urzędu: sekretariat@pup-bielsko.pl lub na adres Powiatowego Urzędu Pracy, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 55.

Uwaga!

Wymagane jest, aby szkolenie realizowanie było wg planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu (zgodnie art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), chyba że przepisy szczególne określające inny niż w/w wymiar godzin.

II. Powiatowy Urząd Pracy w ramach organizacji szkoleń udziela pomocy osobom uprawnionym w nabywaniu, podwyższaniu lub zmianie kwalifikacji zawodowych poprzez:

1. Szkolenia grupowe - zlecane lub powierzane instytucjom szkoleniowym dla grup osób uprawnionych, kierowanych przez Urząd.

Ogłoszenia o zamówieniu na usługę w zakresie przeprowadzenia szkoleń grupowych zamieszczane są na stronie internetowej PUP: link

2. Szkolenia wskazane przez osoby uprawnione, tzw. indywidualne.

Informacje o zamierzonych do realizacji przez PUP w 2013 roku szkoleniach indywidualnych zamieszczane są na stronie internetowej. Instytucje zainteresowane współpracą z PUP w zakresie realizacji konkretnego szkolenia indywidualnego powinny złożyć kompletną ofertę szkoleniową w odpowiedzi na zamieszczone przez PUP zaproszenie: link.

Przy dokonywaniu wyboru instytucji szkoleniowych, którym zostanie zlecone lub powierzone przeprowadzenie szkolenia indywidualnego brane są pod uwagę kryteria wyboru instytucji szkoleniowych: link.

Urząd ustala kryteria wyboru instytucji szkoleniowych zgodnie z Procedurą dokonywania wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy zarejestrowanych w PUP w Bielsku-Białej, w sposób gwarantujący najwyższą jakość szkolenia przy zachowaniu najbardziej konkurencyjnej ceny.

Informujemy, że złożenie propozycji oferty szkoleniowej nie jest wiążące dla żadnej ze stron.


III. Postępowanie przy zlecaniu/powierzeniu przeprowadzenia szkoleń instytucjom szkoleniowym obejmuje:

1. Zawarcie umowy szkoleniowej/wniosku o powierzenie przeprowadzenia szkolenia z instytucją, która przed ich podpisaniem zobowiązana jest do przedłożenia:

a) kosztorysu szkolenia (druk do pobrania),

b) programu szkolenia (druk do pobrania),

c) harmonogramu szkolenia (druk do pobrania),

d) wzoru dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji:

- zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177 poz. 1193 z 2010 r. z późn. zm.) zaświadczenie o ukończeniu szkolenia powinno zawierać następujące elementy:
● numer z rejestru,

● imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca
numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,

● nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,

● formę i nazwę szkolenia,

● okres trwania szkolenia,

● miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenia

szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,

● tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,

● podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie

- dokument/y potwierdzające ukończenie kursu, nabycie kwalifikacji bądź uprawnień wg wzorów określonych w przepisach szczególnych.

2. Zapisy umowy szkoleniowej/wniosku o powierzenie szkolenia zobowiązuję instytucją szkoleniową w szczególności do:

a) ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków - w drodze na szkolenie i z powrotem oraz w trakcie szkolenia - osoby która:

- nie jest uprawniona do stypendium z tytułu szkolenia, lub

- podjęła zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, o ile kontynuuje szkolenie, lub

- nabyła uprawnienia do pobierania zasiłku w trakcie odbywania szkolenia;

b) zorganizowania przeprowadzenia egzaminów, jeżeli są wymagane;

c) prowadzenia dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin
i temat zajęć edukacyjnych;

d) prowadzenia listy obecności;

e) prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia;

f) przekazywania do PUP protokołu i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia, oraz egzaminu końcowego jeżeli zostały przeprowadzone;

g) przekazywania do PUP protokołu z co najmniej jednej kontroli wewnętrznej szkolenia i/lub sprawozdanie z przebiegu szkolenia;

h) wydania uczestnikowi szkolenia zaświadczenia/ń o ukończeniu kursu zgodnie z przyjętym wzorem do umowy oraz dostarczenia do urzędu potwierdzonego/ych za zgodność
z oryginałem kopii tego/tych zaswiadczenia/ń

i) przeprowadzenia z uczestnikiem/ami szkolenia anonimowej ankiety służącej do oceny szkolenia – wzór PUP.

IV. Powiatowy Urząd Pracy monitoruje przebieg szkoleń w szczególności przez:

a) wizytację zajęć,

b) analizę dokumentacji szkolenia,

c) analizę wyników ankiet służącej do oceny szkolenia

Podstawa prawna:

- Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz. U. Nr 69 poz. 415 z 2008 r. z późn. zm.);

- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177 poz. 1193 z 2010 r. z późn. zm.);

- Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2004 r., Nr 236, poz. 2365 z późn. zm).

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Urzędu pod numerem telefonu 33-496-51-72 lub w pokoju D10 (I piętro).

Załączniki
Program szkolenia.doc (doc, 50 KB)
Harmonogram szkolenia.doc (doc, 49 KB)
Kosztorys szkolenia.doc (doc, 41 KB)
Kryteria oceny służące dokonaniu wyboru instytucji szkoleniowej.pdf (pdf, 76 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę