Zaproszenie dla Instytucji Szkoleniowych do składania oferty szkoleniowej w zakresie szkolenia „Kurs manager gastronomii" w wymiarze nie mniej niż 56 godzin zegarowych, dla 1 osoby bezrobotnej.
 
Instytucja szkoleniowa zainteresowana realizacją przedmiotowego szkolenia musi spełniać warunek posiadania aktualnego na 2019 r. wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej!
 
Postępowanie jest prowadzone z wyłączeniem obowiązku stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1968) – zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Informacje dotyczące przedmiotowego szkolenia:
  1. Szkolenie powinno przygotować uczestnika do wykonywania pracy na stanowisku Manager gastronomii.
  2. Program szkolenia powinien uwzględnić m.in.: cele i zadania managera gastronomii, funkcje managera, kontrolowanie kosztów i kształtowanie sprzedaży, sztuka kelnerska, podstawy prawa pracy, prowadzenie lokali gastronomicznych i ich rodzaje, przygotowanie oferty sprzedażowej, tworzenie karty menu, rodzaje i zastosowanie sprzętu kuchennego, elementy technologii żywienia, normy inspekcji sanitarnej, system HACCAP w gastronomii, podstawy sztuki sommelierskiej - i może zostać poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Instytucji Szkoleniowej powinny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestnika szkolenia do pracy w zawodzie.
  3. Program szkolenia musi obejmować zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.
  4. Wymagane jest, aby szkolenie realizowane było według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu (zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).
  5. Szkolenie powinno być realizowane od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, tj. świąt i niedziel.
  6. Szkolenie powinno rozpocząć się w możliwie najbliższym terminie br.
  7. Instytucja musi zapewnić w ramach realizacji szkolenia:
- odpowiednią kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe dostosowane do tematyki prowadzonych zajęć w ramach szkolenia. Wymagane jest, by każda osoba prowadząca zajęcia zrealizowała co najmniej 5 szkoleń z tematyki prowadzonych zajęć w ramach szkolenia,
- odpowiednie materiały szkoleniowe dla uczestnika, które powinny zostać przekazane uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru na początku szkolenia, bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć i przejść na jego własność,
- sprzęt, wyposażenie dydaktyczne zgodne z zakresem tematycznym kursu, w ilości i asortymencie niezbędnym do prawidłowej realizacji programu kursu,
- pomieszczenia dostosowane do prawidłowej realizacji programu kursu,
- warunki pracy i nauki zgodne z przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony Przeciwpożarowej,
- bufet kawowy w postaci kawy, herbaty, zimnych napojów, ciastek,
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika szkolenia:
W wyżej wymienionych sytuacjach Instytucja Szkoleniowa zgłaszając do ubezpieczenia w podstawowym zakresie tj. od następstw nieszczęśliwych wypadków powodujących trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby ubezpieczonej, powinna jako sumę ubezpieczenia przyjąć kwotę pięciu tysięcy złotych, przy czym górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela stanowić powinna 100 % sumy ubezpieczenia.

8. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzeniem umiejętności uczestnika szkolenia i wydaniem stosowanych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia.

Szkolenie będzie finansowane ze środków publicznych z Funduszu Pracy.

W sytuacji zainteresowania nawiązaniem współpracy w wyżej wymienionym zakresie prosimy o wypełnienie FORMULARZA OFERTY SZKOLENIOWEJ, programu szkolenia i kosztorysu szkolenia oraz o jego przesłanie do dnia 01.03.2019 r.

Formularz oferty szkoleniowej wraz z załącznikami z zaznaczeniem w temacie wiadomości „Odpowiedź na zaproszenie z dnia 22.02.2019 r. znak sprawy: CPS.6208.1.2019.IK" może zostać przesłany w formie elektronicznej na adres: szkolenia@pup-bielsko.pl lub pocztą na adres Powiatowego Urzędu Pracy 43-300 Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 55 bądź dostarczony osobiście do sekretariatu PUP (segment C) w ww. terminie.

Dane zawarte w formularzu oferty szkoleniowej wraz z załącznikami niezbędne są do dokonania przez Urząd oceny oferty szkoleniowej - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy oraz przyjętą procedurą dokonywania wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy zarejestrowanych w PUP w Bielsku-Białej – stąd wymagane jest kompletne jego wypełnienie.

Ponadto Urząd informuje, iż instytucja, która zostanie wybrana do przeprowadzenia ww. szkolenia zobowiązana będzie do przedłożenia w Urzędzie, wymaganych stosownymi przepisami prawa dokumentów, których wykaz zostanie zawarty w odrębnym piśmie.

Informujemy, ze złożenie formularza oferty szkoleniowej nie jest wiążące dla żadnej ze stron.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Urzędu w pok. D 11 lub pod nr telefonu: 33 496 51 62.
 
 
Ponadto Urząd informuje, iż ocena ofert szkoleniowych zostanie dokonana w oparciu o następujące kryteria:
  1. Dostosowanie programu szkolenia odpowiednio do identyfikowanego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje - według kryterium spełnia/nie spełnia.
  2. Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia - według kryterium spełnia/nie spełnia.
  3. Dostosowanie wyposażenia dydaktycznego i pomieszczeń do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia - według kryterium spełnia/nie spełnia.
  4. Jakoś oferowanego programu szkolenia, w tym: a) wykorzystywanie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez ministra, b) program nauczania dla prowadzonego kształcenia zatwierdzony przyznaną akredytacją Kuratora Oświaty w danym zakresie szkolenia, c) program wynikający z przepisów szczególnych*
*uwaga! – Kryterium podlega ocenie w skali 0 - 1 pkt, gdzie: 0 pkt – brak programu, 1 pkt – programy autorskie, 2 pkt – programy wymieniowe w pkt 1-a),b),c).
  1. Certyfikaty jakości usług posiadane i dołączone przez instytucję szkoleniową składającą ofertę - kryterium podlega ocenie w skali 0 – 2 pkt, gdzie: 0 pkt – brak certyfikatów, 1 pkt – posiadanie jednego certyfikatu np.: ISO odnoszącego się do funkcjonowania Instytucji Szkoleniowej, akredytacji Kuratora Oświaty w zakresie realizowanego szkolenia bądź innych certyfikatów jakości, 2 pkt – posiadanie co najmniej dwóch certyfikatów jakości usług.
  2. Rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji - kryterium podlega ocenie w skali 0 – 2 pkt, gdzie: 0 pkt – brak stosownych dokumentów, 1 pkt – zaświadczenie, certyfikat o ukończeniu szkolenia, 2 pkt –dokumenty potwierdzające nabycie uprawnień zawodowych.
  3. Koszt szkolenia i koszt osobogodziny – według przyjętej punktacji - 50 % udział kryterium ceny spośród wszystkich ustalonych kryteriów wyboru instytucji szkoleniowej.
  4. Sposób organizacji zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia- kryterium podlega ocenie w skali 0 – 2 pkt, gdzie: 0 pkt - brak zajęć praktycznych o ile są wymagane ze względu na specyfikę szkolenia, 1 pkt - zajęcia praktyczne realizowane zgodnie z programem i specyfiką danego szkolenia, 2 pkt - zajęcia praktyczne realizowane zgodnie z programem i specyfiką danego szkolenia, z tym, że na jedno stanowisko zajęć praktycznych przypada jeden uczestnik szkolenia.
  5. Doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji przedmiotowego szkolenia - kryterium podlega ocenie w skali 0 – 2 pkt, gdzie: 0 pkt – brak doświadczenia, 1 pkt – doświadczenie do 3 kursów, 2 pkt – doświadczenie powyżej 3 kursów*
*uwaga! do obliczenia przedmiotowego kryterium będzie zaliczone zrealizowane przez Instytucję Szkoleniową szkolenie potwierdzone dokumentem (np. referencje, opinie) wystawionym przez odbiorcę usługi o należytym jego wykonaniu przez instytucję składającą ofertę. W przypadku firm posiadających kilka oddziałów potwierdzenie ma dotyczyć oddziału, który zrealizował szkolenie.
  1. Wskazanie instytucji szkoleniowej przez wnioskującego o szkolenie – kryterium podlega ocenie w skali 0 – 2 pkt, gdzie: 0 pkt – brak wskazania, 2 pkt – wskazanie instytucji przez wnioskującego.
 
Uwaga!
Dopuszcza się możliwość ustalenia dodatkowego kryterium wyboru instytucji szkoleniowej, szczególnie istotnego dla realizacji tego szkolenia, niewymienionego powyżej.
 
Maksymalna ilość punktów do zdobycia w kryteriach od 1 – 10 wynosi 24 pkt, w tym za koszt szkolenia można uzyskać maksymalnie 12 pkt. Udział kryterium ceny liczony jest wg następującego wzoru:
 
 
             najniższa cena oferowana
cena =  --------------------------------- x 12 pkt
                  cena oferty badanej
 
Załączniki
Zaproszenie - kurs managera w gastronomii.pdf (pdf, 308 KB)
Zaproszenie - kurs managera w gastronomii.docx (docx, 29 KB)
formularz + program - kurs managera w gastronomii.pdf (pdf, 360 KB)
formularz + program - kurs managera w gastronomii.doc (doc, 134 KB)