Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej uruchamia nabór kandydatów na szkolenie grupowe pn.: „Uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji -do 1 kV”

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej ogłosił nabór na szkolenie grupowe "Uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji – do 1 kV". Szkolenie skierowane jest do osób zarejestrowanych w PUP, posiadających pozytywną opinię lekarską i psychologiczną oraz preferujące wykształcenie zasadnicze zawodowe lub średnie techniczne. Wymagana jest karta kandydata, którą można złożyć osobiście, pocztą lub elektronicznie.

Nabór rozpoczyna się 02.07.2021 r. i będzie trwał do ogłoszenia zamknięcia. Rekrutacja uczestników szkolenia odbywa się na podstawie kryteriów zawartych w Planie Szkoleń oraz zasadach finansowania.

Osoby z potwierdzeniem zatrudnienia mogą liczyć na pierwszeństwo w rekrutacji. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Urzędu.

I N F O R M A C J A
 
Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej uruchamia nabór kandydatów na szkolenie grupowe pn.:
 „Uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji –do 1 kV"
realizowane w ramach planu szkoleń grupowych zaplanowanych na 2021 rok Ilość wolnych miejsc: 5.
 
Planowany termin realizacji: wrzesień 2021 r.
 
Szkolenie skierowane jest do osób uprawnionych zarejestrowanych w PUP Bielsko-Biała oraz w Filii PUP w Czechowicach-Dziedzicach:
  • posiadających pozytywną opinię lekarską i psychologiczną (na badania kieruje Urząd po wstępnym zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu),
  • Preferowane do udziału w szkoleniu są osoby posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe kierunkowe lub średnie techniczne.
 
W celu ubiegania się o udział w szkoleniu należy złożyć „Kartę kandydata na szkolenie grupowe", która jest dostępna na stronie internetowej Urzędu https://bielsko-biala.praca.gov.pl (w zakładce „Urząd → Dokumenty do pobrania → Bezrobotni i poszukujący pracy"), czyli TUTAJ.
 
Karty kandydata można  składać w następujący sposób:
  • przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 55, 43-300 Bielsko-Biała,
  • złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 55, 43-300 Bielsko-Biała w godzinach od 8:00-13:00,
  • złożyć w Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Kopcia 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice w godzinach od 8:00-13:00.
  • przesłać elektronicznie poprzez stronę https://praca.gov.pl lub platformę ePUAP– uwierzytelnienie za pośrednictwem profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego.
Nabór osób chętnych do udziału w szkoleniu będzie prowadzony od dnia 02.07.2021r., a zgłoszenia przyjmowane będą do dnia jego zamknięcia. Urząd w formie odrębnego komunikatu poinformuje o zamknięciu ww. naboru.
 
Spośród złożonych kart kandydata Urząd dokona rekrutacji uczestników szkolenia, w oparciu o kryteria zawarte w Planie Szkoleń oraz Zasadach finansowania usług szkoleniowych, w związku z tym osoby zainteresowane ubieganiem się o udział w szkoleniu zobowiązane są do zapoznania się z powyższymi dokumentami dostępnymi na stronie internetowej Urzędu https://bielsko-biala.praca.gov.pl.
 
Pierwszeństwo przy kierowaniu na szkolenie będą miały osoby, które przedłożą uprawdopodobnienie zatrudnienia w formie oświadczenia od przyszłego pracodawcy gotowego zatrudnić kandydata po ukończeniu szkolenia, którego druk znajduje się na stronie internetowej Urzędu https://bielsko-biala.praca.gov.pl (w zakładce „Urząd → Dokumenty do pobrania → Bezrobotni i poszukujący pracy"), czyli TUTAJ.
 
Informacje o publikacji dokumentu